Důležitá informace:

Při vyplňování údajů pro registraci a při objednávání věnujte prosím zvýšenou pozornost správnosti uvedených údajů - kontrolujte překlepy! V poslední době se množí zejména chyby v e-mailových adresách a PSČ u doručovacích adres. V důsledku svou chybou způsobíte největší potíže sami sobě - zásilka se může zpozdit a nemohou Vám být doručovány informační ani potvrzovací e-maily. Děkujeme za Vaši spolupráci. 

Výstava exotických rostlin v Chotči

Od roku 2000 pořádáme u našich skleníků prodejní výstavu tropických a subtropických rostlin.

 

Letošní termín je 1. - 4. června.
Otevřeno máme každý den od 9 ráno do 5 odpoledne.

 

Naše skleníky najdete 13 kilometrů od Jičína v Chotči 91.

 

 

Každý ročník se snažíme přichystat pro naše návštěvníky něco nového. Na letošek jsme si přichystali hned několik novinek v sortimentu a také pár menších i větších změn v uspořádání výstavní i prodejní části. Změny jsou, jak pevně věříme, opět k lepšímu a pozná je každý, kdo k nám přijde.

 

Po loňském úspěchu miniaturních orchidejí jsme na letošní ročník přichystali 28 různých mini-hybridů, z toho celá polovina připadá na mini-katleje a v druhé půli najdete dendrobia, oncidia, epidendra, cymbidia a nově též doritaneopsisy a doritisy.

 


C.Chian-Tzy Maxtina ‘Takaki Snowy’

Lc.Chian-Tzy Ostelove ‘CT-Little Love’

C.Crown Roral ‘Miyabi’
 


Blc.Triumphal Coronation ‘CT-Spring Beauty’


Pot.Chian-Tzy Goldenorange ‘Golden Boy’.

(Sc.Beaufort×Lc.Orglade’s Glow) ‘Kewpie’

(Dor. pulcherimaXP.parishii) ’CT-May’


Onc.Twinkle ‘CT-Red Girl’


Howeara.Chian-Tzy Lovely ‘CT-Moon Beauty’

 

Také sortiment botanických orchidejí letos plánujeme rozšířit o necelou stovku zajímavých druhů. Botanice je u nás vyhrazeno místo zvlášť od ostatních rostlin, aby měli sběratelé klid na vybírání.
 

Samozřejmě, že naše výstava není jen o orchidejích. Na své si přijdou také příznivci tilandsií, u kterých bude letos nabídka rozšířena o cca 30 (u nás) nových druhů. Z těch zajímavějších jmenujme T. seidelii, T. chaetophylla, T. chusgonensis, T. elongata, T. fresneloides, T. setiformis či T. retorta.
 

Také připravujeme rozšíření nabídky rhipsalisů a ostatních "stromových kaktusů" o skoro desítku nových druhů.

Nově připravujeme i zajímavý sortiment pokojovek a když všechno dobře dopadne, budou i Plumerie:)

Samozřejmě u nás najdete i širokou nabídku bromélií, rozličných sukulentů, kaktusů, masožravek, voskovek, streptocarpů a bromélií. Jako v minulých letech budeme nabízet i sortiment skalniček.

Na tomto místě není možné samozřejmě vypsat úplně všechno, co se u nás dá najít. Těšíme se na Vaši návštěvu, během které to můžete zjistit a objevit.

Nedílnou součástí výstavy u nás je také možnost prohlédnout si naše sbírky kaktusů, tiladsií, rhipsalisů, pelargonií, voskovek, aloí, euforbií či bromélií. Můžete tak vidět často i rostliny, které nebývají ani v botanických zahradách...

Další podrobnosti a zajímavosti sem budeme průběžně přidávat. Zatím si do kalendáře poznamenejte termín 1. - 4. 6. 2017.

(aktualizováno 18.5.2016)

 


 

 

Nenechte si utéct novinky nejen o výstavě v Chotči u našich skleníků:

 *
 
Prosím vyplňte všechna pole označená *