Domů /

Tillandsia I. - Začínáme s tilandsiemi (A. a O. Lukscheiterovi)


Žádné hodnocení. Kód: lit-001
Kniha o tilandsiích, ve které si přijdou na své nejen úplní začátečníci, ale i zkušení pěstitelé. Kniha vlastnoručně podepsána autory.
Produkt již není v prodeji

Tillandsia I. - Začínáme s tilandsiemi (A. a O. Lukscheiterovi)

Antonín a Ondřej Lukscheiterovi:

Tillandsia I. - Začínáme s tilandsiemi

Rozsah publikace:

 

  •  celkem 145 stran
  • přes 40 perokreseb
  • 1 mapa černobílá
  • 1 schema černobílé
  • 72 barevných fotografií
  • kniha je dvojjazyčná, česko-anglická

V roce 2000 jsme napsali a vydali publikaci, která vyplnila do té doby víceméně prázdné místo na českém, potažmo středoevropském knižním trhu.

Knihu jsme psali se zcela jasným záměrem přiblížit tilandsie co možná nejširšímu okruhu lidí. Proto je psána poměrně jednoduchou, čtivou formou. Snažíme se v ní poukázat na nejčastější chyby při pěstování tilandsií a navrhnout možné řešení.

V žádném případě nám nešlo o vytvoření botanické příručky, v níž bychom polemizovali stávající taxonomii rodu, nebo se pokoušeli o cokoli podobného. Jde spíše o jakousi reakci na čím dál častější ohlasy a žádosti začínajících i zkušených pěstitelů o radu. V knize jsme vycházeli z vlastních amatérských i profesionálních zkušeností i ze zkušeností našich přátel, kteří, stejně jako my, dávají tilandsiím nejen svou lásku, ale často i nemalou část svého života.

Kromě pěstování se v knize dozvíte o rozšíření, stavbě těla, ohrožených druzích a jejich ochraně, aranžování a rozmnožování. Součástí knihy jsou i popisy vybraných druhů tilandsií.

Facebook Komentáře
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.