Domů / O nás
OpenID
Facebook

Odběr novinek

O nás

Firmu Lukscheiter založil v roce 1990 Antonín Lukscheiter. Splnil si tak, podobně jako spousta dalších lidí v porevolučních letech, dávný sen. Po dlouhých letech totality, kdy musel poslouchat příkazy jiných, si konečně mohl být vlastním pánem. 

  Začátky naší činnosti jsou pevně spjaty s kaktusy a tilandsiemi. Pěstování kaktusů má v Českých zemích dlouhou tradici. Svým způsobem byly kaktusy jedny z mála exotických rostlin, se kterými mohl člověk za bolševika přijít do styku. Snad proto jsme i my u nich začínali. V podstatě veškerou produkci tvořily semenáče, mladé i dospělé rostliny z naší vlastní produkce.
Tillandsie byly známé spíše jen znalcům. Díky tomu, že lidé brzy zjistili, že se dají vcelku dobře pěstovat, jejich obliba i známost stoupala a dodnes (ačkoli vcelku jen velmi mírně) stoupá.

V průběhu let jsme stávající sortiment rozšířili o nové druhy sukulentních rostlin, voskovky, kapradě, Hydnophyta a Myrmecodia. Naší zásadou bylo a je vždy se orientovat na neobvyklé a zajímavé druhy rostlin.
Od počátku pocházela velká část rostlin z naší vlastní produkce. Samozřejmě tam, kde to je rozumné (např. dospělé rostliny tilandsií, jež by v našich zeměpisných šířkách rostly léta až desítky let), se nebráníme importům.

Někdy v období let 1998 až 2000 jsme se rozhodli rozšířit sortiment také o orchideje. Podobně jako tisíce jiných lidí i nás tyto rostliny okouzlily. Začali jsme tedy intenzivně rozšiřovat naši sbírku. Do té doby jsme měli nejvýše dvacet různých druhů orchidejí, obvykle takových, které se hodily pro pěstování spolu s kaktusy a tilandsiemi. Sbírka se do dnešních dnů rozrostla na několik set druhů. Její založení bylo jedním z důležitých momentů. V současné době jsme schopni vykrývat značnou část orchidejové produkce z vlastních zdrojů. Díky tomu můžeme nabízet kvalitní rostliny, dobře zvyklé na středoevropské klima.

Kolem přelomu letopočtu jsme se stali oficiálním, registrovaným dodavatelem rostlin na Holandskou květinovou burzu v Aalsmeeru a do německého řetězce NBV/UGA, v současné době přejmenovaného na Landgard. Dosavadní malo- a velkoobchodní aktivity jsme tak rozšířili i za hranice našeho státu.

V roce 2020 jsme změnili status a jméno firmy na Lukscheiter s.r.o.

Dlouhodobě máme stanoveny obchodní priority, z nich mezi nejdůležitější patří osobní a individuální přístup ke každému zákazníkovi a nejvyšší možná kvalita nabízených rostlin.