Domů / O nás
Kategorie
  Důležitá informace:

  Vážení návštěvníci našeho e-shopu. V termínu 11.1. až 18.2. se budeme věnovat úpravám systému našeho webu, přechodu naší společnosti na společnost s ručením omezeným a dovolené mimo ČR. Z toho důvodu není možné přijímat ani vyřizovat objednávky. Těšíme se na Vás opět po našem návratu!

  OpenID
  Facebook

  Odběr novinek

  O nás

  Firmu Lukscheiter založil v roce 1990 Antonín Lukscheiter. Splnil si tak, podobně jako spousta dalších lidí v porevolučních letech, dávný sen. Po dlouhých letech totality, kdy musel poslouchat příkazy jiných, si konečně mohl být vlastním pánem. 

    Začátky naší činnosti jsou pevně spjaty s kaktusy a tilandsiemi. Pěstování kaktusů má v Českých zemích dlouhou tradici. Svým způsobem byly kaktusy jedny z mála exotických rostlin, se kterými mohl člověk za bolševika přijít do styku. Snad proto jsme i my u nich začínali. V podstatě veškerou produkci tvořily semenáče, mladé i dospělé rostliny z naší vlastní produkce.
  Tillandsie byly známé spíše jen znalcům. Díky tomu, že lidé brzy zjistili, že se dají vcelku dobře pěstovat, jejich obliba i známost stoupala a dodnes (ačkoli vcelku jen velmi mírně) stoupá.

  V průběhu let jsme stávající sortiment rozšířili o nové druhy sukulentních rostlin, voskovky, kapradě, Hydnophyta a Myrmecodia. Naší zásadou bylo a je vždy se orientovat na neobvyklé a zajímavé druhy rostlin.
  Od počátku pocházela velká část rostlin z naší vlastní produkce. Samozřejmě tam, kde to je rozumné (např. dospělé rostliny tilandsií, jež by v našich zeměpisných šířkách rostly léta až desítky let), se nebráníme importům.

  Někdy v období let 1998 až 2000 jsme se rozhodli rozšířit sortiment také o orchideje. Podobně jako tisíce jiných lidí i nás tyto rostliny okouzlily. Začali jsme tedy intenzivně rozšiřovat naši sbírku. Do té doby jsme měli nejvýše dvacet různých druhů orchidejí, obvykle takových, které se hodily pro pěstování spolu s kaktusy a tilandsiemi. Sbírka se do dnešních dnů rozrostla na několik set druhů. Její založení bylo jedním z důležitých momentů. V současné době jsme schopni vykrývat značnou část orchidejové produkce z vlastních zdrojů. Díky tomu můžeme nabízet kvalitní rostliny, dobře zvyklé na středoevropské klima.

  Kolem přelomu letopočtu jsme se stali oficiálním, registrovaným dodavatelem rostlin na Holandskou květinovou burzu v Aalsmeeru a do německého řetězce NBV/UGA, v současné době přejmenovaného na Landgard. Dosavadní malo- a velkoobchodní aktivity jsme tak rozšířili i za hranice našeho státu.

  Dlouhodobě máme stanoveny obchodní priority, z nich mezi nejdůležitější patří osobní a individuální přístup ke každému zákazníkovi a nejvyšší možná kvalita nabízených rostlin.